Rasy Askanoru – Ludzie

Narysowała Klaudia Miłowidow
Aparycja
Wygląd ludzi jest uważany za najbardziej uśredniony wśród rodziny ras wolnych. Panuje przekonanie, iż wynika to z faktu, że cała ta rasa powstała przez wieki mieszania się wolnych ras enów, a jej prekursorami byli pierwsi mieszańcy bezrasowi, zwani też całkowitymi. Bez względu na to, czy to prawda, czy też nie, wygląd ludzki wśród wolnych enów wyróżnia się jedynie swoją nieszczególnością.

Cechy szczególne
Brak cech szczególnych można określić jako cechę szczególną ludzi. Choć są przez to wyraźnie słabsi od reszty enów, to jednak jest to również ich największa siła. Ludzie są najbardziej zróżnicowana rasą enów, która najlepiej przystosowuje się do różnych sytuacji.


Osobowość
Ludzie jako rasa nie mają stereotypu zachowawczego. Często przejmują zachowanie oraz poglądy ras, wśród których żyją. Poza tym jest to też rasa o największych podziałach społecznych w swym kręgu gatunkowym i przekładająca wspólnoty nacjonalistyczne ponad rasowe. Jest to widoczne zwłaszcza wśród zachodnich krain, w których dominują ludzkie populacje. Ludzie najłatwiej wpadają tam w stereotypy nacji, do których przynależą.

Wierzenia
Jak to przy ludziach bywa, bardzo zróżnicowane. Jako rasa, która rozprzestrzeniła się po całym Askanorze, wśród ludzi można spotkać wyznawców wszystkich religii i ideologii. We Wschodnich Królestwach jednak większość ludzi jest wyznania Allenejskiego. Wielu ludzi tego wyznania, nie uznaje też idei głoszącej, że wywodzą się od mieszańców innych ras. Wiara Allenejska w swej doktrynie głosi bowiem, że ludzie zostali stworzeni wraz z innymi rasami.

Relacje
Ludzie mają niejednoznaczne relacje z innymi rasami. Zazwyczaj reszta enów postrzega ich jako osobników, którzy rasowo są im bliżsi niż pozostałe rasy enów. Sprawia to, że ludziom bardzo łatwo zaaklimatyzować się w społeczeństwie innych enów.
Uważa się powszechnie, że ludzie nie mają ojczystego kraju. Jednakowoż im bardziej na zachód kontynentu, tym liczniejszy jest odsetek ludzi w społeczeństwie. Poczynając od graniczącego ze Wschodnimi Królestwami Bieloru, gdzie ludzie dominują liczbą nad innymi rasami, aż do zachodnich księstw Baracjańskich, gdzie mieszkają wyłącznie ludzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz